Ogłoszenia
31
maj
Uroczystość Trójcy Św. 31.05.1026
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ
31 V 2026
- Dziś zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej i nabożeństw majowych.
- W poniedziałek wspomnienie św. Justyna, męcz. – rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych; w środę wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męcz. Środa, to dzień imienin Biskupa Leszka Leszkiewicza – niech darem imieninowym dla Solenizanta będzie płynąca z tej parafii modlitwa w jego intencji. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. W piątek – wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męcz. Życzenia….
- W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.00, 10.30 i 16.00, zaś w kaplicy o 9.00. Procesja do czterech ołtarzy będzie po Mszy św. o godz. 10.30. Zapraszamy parafian i wszystkie asysty do udziału w liturgii Mszy św. i procesji zarówno na dzień Bożego Ciała jak i przez całą „oktawę”: dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami, dzieci I-Komunijne w strojach. Prosimy o tradycyjne poniesienie baldachimu, feretronów, chorągwi i sztandarów. Prosimy o przygotowanie na czwartek tradycyjnych ołtarzy wokół kościoła zgodnie z kierowaną już prośbą do mieszkańców poszczególnych rejonów parafii. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. Procesja eucharystyczna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00 a w Boże Ciało i w niedzielę po sumie.
- W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota czerwca.
- W I czwartek modlimy się za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele.
- W I piątek Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W I piątek w kościele parafialnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godziny przed Mszą św. poranną.
- Ze spowiedzi św. możemy korzystać codziennie przed mszą św. a w najbliższą środę przed mszą św. od godz. 17.00.
- W I sobotę o godz. 6.30 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, potem Msza św. o godz. 7.00. Procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 18.00.
- Odwiedziny chorych wyjątkowo w tym miesiącu w piątek od godz. 8.30. Tradycyjnie prosimy, aby opiekujący się chorymi zgłaszali ich bezpośrednio w zakrystii kościoła parafialnego zapisując na przygotowaną listę.
- Następna niedziela to I niedziela miesiąca – adoracyjna; ofiary na tacę na cele diecezjalne. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.
- Dziękujemy rodzinie PP. Stelmach za krzewy ofiarowane na obsadzenie parkingu przy kaplicy. Bóg zapłać…
- Dziękujemy za ofiarę 100 zł. na potrzeby parafii – nr domu 302.
- Dziękujemy za prace porządkowe przy parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 180 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Barwacz, Francuz, Grochola, Jagoda, Majorek. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Smoleń Agata i Rynczak Bogusława.
- W środę na IV godzinie lekcyjnej przewidziana jest katecheza egzaminacyjna przed Bierzmowaniem dla uczniów kl. VII naszej Szkoły. Na katechezę zaproszeni są rodzice.
- W piątek po Mszy św. i procesji spotkanie Grupy Młodzieżowej a spotkanie dziewcząt z DSM w sobotę o godz. 10.00.
- Przypomnienie prośby z 17 VIII 2025 r.: o przygotowanie dożynek parafialnych w tym roku proszeni są mieszkańcy rejonów Nakle i Doły.


